Descrierea postului

Ce trebuie să știi?

Absolvent de studii superioare în domeniul economic;
Cunoștințe solide ale Codului Fiscal și despre standardele contabile din România;
Experiență de muncă în contabilitate, preferabil într-o companie care oferă servicii de contabilitate – minim 2 ani;
Abilități excelente de utilizare a computerului – Office 365;
Cunoștințe utilizare Ciel V7 – reprezintă un avantaj;
Abilități de gestionare a clienților;
Atenție la detalii și capacitatea de a gestiona sarcini multiple și complexe;
Precizie, acuratețe și o minte structurată;
Capacitatea de a prioritiza;
Limbile franceză și engleză – reprezintă un plus.

Ce vei face?

Vei realiza activități contabile în conformitate cu legislația românească, pentru clienții care îți vor fi alocați în portofoliu (înregistrare facturi, reconcilieri, verificări, închideri);
Vei pregăti și întocmi declarațiile financiare pentru clienți în raport cu legislația românească;
Vei pregăti și întocmi declarațiile de TVA, de impozit pe profit și alte declarații în funcție de necesități;
Vei oferi suport și consiliere financiară clienților alocați;
Vei pregăti diverse rapoarte cerute de client și îi vei oferi asistență în interpretarea acestora;
Vei oferi suport în cazul controalelor din partea autorităților pentru clienții alocați;
Vei avea un rol important în dezvoltarea colegilor mai puțin experimentați.

Ce vei primi în schimb?

Te ajutăm să înveți: investim în dezvoltarea ta profesională și asigurăm plata taxelor aferente asociațiilor profesionale și/sau cursuri de limbi străine (spaniolă/engleză/franceză);
Îți oferim un buget lunar de beneficii, pe care îl poți utiliza cum alegi tu (tichete de masă, transport, pensii private, vacanțe etc.);
Avem grijă de starea ta de bine: îți oferim servicii medicale la o clinică particulară;
Avem sediul intr-o locatie centrala, însă lucrăm și în regim de telemuncă;
Avem grijă de timpul tău, îți poți alege programul