Termenul limită de aplicare a fost închis.

Descrierea postului

Firma de contabilitate membra CECCAR cu sediul in IASI angajeaza Economist-Absolvent contabilitate licenta/master
Candidatul ideal:
Studii superioare absolvite in cadrul unei facultati de profil financiar/contabil;
– Persoana comunicativa, implicata, pasionata de aceasta activitate si orientata catre dezvoltare profesionala
– Abilitati de analiza si sinteza, atentie la detalii, foarte buna gestionare a timpului
Descrierea jobului
Se ocupa de evidenta contabila pentru un portofoliu de firme:
– inregistrarea in contabilitate a tuturor documentelor contabile (chitante, facturi, extrase, centralizatoare , deconturi de cheltuieli etc);
– intocmirea diverselor documentatii ( Intrastat, BNR, documentatii pentru diverse banci)
– transmiterea taxelor de plata catre client dupa ce acestea au fost calculate/ verificate;
– efectuarea de rapoarte pentru clienti la solicitarea conducerii;
– intocmeste declaratiile fiscale lunare, trimestriale si anuale;
– intocmeste balanta de verificare ;
Persoanele interesate pot trimite un CV pe adresa de e mail office@adexpertaudit.ro