Contabil Junior

4000 lei - 6000 lei
Termenul limită de aplicare a fost închis.

Descrierea postului

Firma de contabilitate/audit financiar angajeaza contabil junior.
Atentie: Munca se va desfasura doar la birou, nu angajam in sistem remote sau hybrid.

Cerințe:
– Experiență în domeniu de minim 6 luni – obligatoriu;
– Studii economice in domeniu – obligatoriu;
– Cunoștințe operare program de contabilitate SAGA – de preferat;
– Cunoștințe de contabilitate, fiscalitate si resurse umane conform legislatiei in vigoare;
– Competențe de operare calculator la un nivel mediu;
– Cunoștințe Office – Word si Excel la nivel mediu – obligatoriu;
– Capacitatea de analiza si deducție logica;
– Persoană activă, dinamică, cu spirit de echipă;
– Atenție la detalii, meticulozitate.

Ce oferim:
– Contract perioada nedeterminată;
– Program de lucru: full-time de 8 ore/zi de Luni pana Vineri;
– Concediu de odihna si zile libere, conform legislației;
– Mediu de lucru plăcut si profesionist;
– Deconturi de transport;
– Bonusuri de performanță;
– Prime de sărbători;
– Pachet salarial motivant în funcție de experiență și performanță;
– Bonuri de masa.

Responsabilități:
– Înregistrarea documentelor contabile pentru un portofoliu de clienți;
– Efectuarea de operațiuni specifice închiderilor contabile lunare;
– Pregătirea si intocmirea declarațiilor si raportărilor lunare/periodice;
– Pregatirea si intocmirea bilanțuri contabile anuale.

Locul de munca va fi la punctul de lucru din Șoseaua Colentina nr. 16, Sector 2, Bucuresti (Zona Obor).