Angajam economist

Descrierea postului

Stef Contab, societate de expertiza contabila din Piatra Neamt angajeaza: Contabil / Economist contabil

* In calitate de Contabil / Economist contabil veti detine un portofoliu propriu de clienti pentru care veti asigura:

– organizarea si tinerea contabilitatii societatii conform legislatiei in vigoare ;

– verificarea si inregistrarea documentelor contabile in programul de evidenta contabila Saga

– verificarea conturilor de clienti si furnizori si a platilor – punctaje;

– efectuarea de operatiuni specifice inchiderilor contabile lunare;

– pregatirea declaratiilor si raportarilor periodice, lunare, trimestriale, semestriale si anuale;

– acordarea de asistenta clientilor in probleme contabile diverse;

– intocmirea de rapoarte si situatii specifice activitatii clientilor gestionati.

* Cerinte:
– persoana serioasa si bine organizata;
– spirit practic si de echipa;
– disponibilitate program 8 ore fizic la biroul de contabilitate
– absolvent de studii superioare de specialitate
– minim 2 ani de experienta

Persoanele care doresc sa candideze pentru acest post sunt invitate sa transmita un CV cat mai detaliat.