Contabil senior.Expert contabil

Descrierea postului

Candidatul ideal

Studii economice superioare;
Cunoștinte bune ale pachetului Microsoft Office, în special Excel;
Experiență de minim 2 ani în domeniul financiar-contabil
Membru sau stagiar CECCAR/CCF constituie un avantaj
Abilități de comunicare, relaționare, planificare și management al timpului;
Cunoștințe de limba engleza nivel mediu
Fire dinamică, flexibilă, foarte bine organizată, cu dorința de a învăța și capacitate de a lucra în echipă;

Beneficii

Grilă salarială motivantă
Tichete de masă
Oportunitate de dezvoltare
Birouri primitoare, colegi prietenoși și cafea bună

Responsabilități

Gestionează un portofoliu de firme, menține legătura cu clienții;
Realizează totalitatea activităților contabile conform legislației;
Solicită, sortează și arhivează documentelor contabile;
Întocmește declarațile fiscale, închiderile lunare, bilanțul și diverse rapoarte solicitate de către client; întocmește balanța de verificare;
Asigură suport și consiliere financiară pentru clienții din portofoliu;

Fotografii