Contabil/Economist

Descrierea postului

Te invităm să te alături echipei Accountess în cadrul căreia te vei ocupa de:
– înregistrarea documentelor contabile în softul contabil, sub îndrumarea unui supervizor
– contabilitate financiară şi de gestiune până la nivel de balanţă şi bilanţ inclusiv
– calculul, înregistrarea şi declararea impozitelor şi taxelor către bugetul de stat
– realizarea declaraţiilor fiscale specifice sferei de activitate

Activitatea ta se va desfășura preponderent în regim de telemuncă.

În timp, te vei putea dezvolta în cadrul echipei, vei gestiona un portofoliu de clienţi şi te vei ocupa de activități precum:
– realizarea de rapoarte financiare
– acordarea de consultanță financiar-fiscală clienților

Dacă îți dorești, vei putea să te implici și în alte proiecte potrivite cu planurile tale de dezvoltare (expertize contabile, audit statutar și audit intern, consultanță fiscală etc).
Daca îți place să îi înveți pe alții, vei avea ocazia să devii chiar tu supervizor în cadrul echipei, ghidând alți colegi în dezvoltare.
Beneficiile postului:
· salariu corelat cu experiența și performanța
· bonusuri pentru performanță
· plata proiectelor suplimentare
· indemnizație de telemuncă
· buget într-o platforma de beneficii de unde îți poți alege beneficii în concordanță cu nevoile tale (tichete de masă, tichete culturale, tichete de vacanță, asigurare medicală, etc)
· abonament Bookster
· zile libere suplimentare între Crăciun și Revelion

Fotografii