Junior Accountant / Contabil Junior

Descrierea postului

Despre CC Tax Advisory

Misiunea noastră este să fim stâlpul de susținere al antreprenorilor din România, să sprijinim afacerile să fie sigure și profitabile.

Excelența, proactivitatea, empatia și responsabilitatea sunt valori pe care toată echipa noastră le îmbrățișează și astfel suntem o soluție de top pentru piața de servicii în care activăm.

Vino în echipa noastra de experți contabili

Oferim un loc de muncă unei persoane pasionate de cifre. Poziția este de Contabil Junior iar o prima condiție de care ținem cont este raspunsul Da la cel puțin una din întrebările următoare:

Ai lucrat pe o poziție similară minim 6 luni și vrei să continui în acest domeniu?

Ai terminat o facultate de contabilitate și vrei să începi cariera în acest domeniu?

Hai să ne cunoaștem!

Pentru această poziție, principala activitate este evidența contabilă a unui portofoliu de clienți din diverse domenii de activitate, inclusiv partida simplă și asociații. Toate acestea cu ajutorul programului SAGA.

Responsabilitățile acestei funcții:

prelucrarea documentelor primare;

întocmirea/verificarea balanței lunară;

calculul salariilor, impozitelor/taxelor datorate în funcție de activitatea societății;

pregatirea declarațiilor fiscale și a situațiilor financiare/raportări contabile cu respectarea termenelor legale;

monitorizare, analiza și consultanța/asistența financiar-contabilă pentru clienți;

participarea la audituri, expertize, controale.

Candidatul ideal este:

Absolvent de studii superioare, de preferință cu profil economic;

Are cunostințe bune de operare calculator: Windows, MSOffice;

Are abilităţi de organizare, sistematizare şi prioritizare;

Este capabil să asimileze și să proceseze informațiile;

Este o ersoană serioasă cu spirit de echipă, cu abilități de comunicare și relaționare;

Are capacitatea de a lucra în echipă, sociabilitate şi atitudine pozitivă.

Constituie avantaj cunoasterea programelor Saga C, Saga PS, INTRASTAT;

Beneficii:

Stabilitate pentru un job care aduce oportunități de dezvoltare personală și de avansare în carieră;

Salariu atractiv;

Program flexibil;

Bonusuri și prime ocazionale;

Pregătire profesională asigurată;

Program legislativ cu update la zi;

Flexibilitate în alegerea procedurilor de lucru;

Asigurare privată de sănătate premium Regina Maria.

Suport specializat din partea colegilor experți contabili, consultanți fiscali, auditori financiari;

Biroul este amplasat în Sectorul 1, zona Banul Manta.

Alături de echipa noastră facem parte din următoarele corpuri profesionale:

CECCAR – Corpul Experților Contabili și Contabililor Autorizati din România

CAFR – Camera Auditorilor Financiari din România

CCF – Camera Consultanților Fiscali din România

UNPIR – Uniunea Nationala a Practicienilor în Insolventa din România

ANEVAR – Asociația Națională a Evaluatorilor Autorizați din România

Hai în echipa noastră!

Trimite CV la adresa: office@cctax.ro