Officer – Accounting & Tax

Descrierea postului

Oraș de lucru: București
Tipul job-ului: Full Time
Limbă străină: Engleză
Salariu: Negociabil

Cerințe:
– Absolvent de studii superioare economice
– Experiență de muncă în contabilitate, cunoștințe fiscale la nivel de bază
– Dorința de a evolua în consultanță în domeniul contabil și fiscal
– Cunoscător de limba engleza nivel mediu spre avansat (obligatoriu)
– Competențe Microsoft Office – Excel / Word (obligatoriu)
– Dorința de a învăța de la profesioniști în domeniu
– Caracter sociabil, deschis, inteligent
– Atenția la detalii si capacitatea de a gestiona sarcini multiple
– Precizie, responsabilitate, bine organizat, gândire logică
– Abilitați interpersonale si de comunicare excelente
– Ambiție, perseverență pentru a găsi soluții la nevoile clienților.

Responsabilități:
– Vei face parte dintr-o echipă completă și îți vor fi alocate sarcini conform competențelor pe care le dobândești
– Vei asista seniorii / managerii în pregătirea documentelor de lucru și a altor informări/rapoarte care ajuta la îndeplinirea obligațiilor contractuale față de clienții din portofoliu
– Vei gestiona clienții care fac parte din portofoliul echipei, având suportul tuturor celor din echipă
– Vei participa astfel la toate activitățile contabile / fiscale necesare clienților ce sunt alocați echipei

Beneficii:
– Investim în dezvoltarea ta profesională și asigurăm plata taxelor aferente asociațiilor profesionale (CECCAR, CCF)
– Vei beneficia nu numai de un salariu, ci de un pachet de beneficii complexe pe care ți-l vom prezenta cu ocazia interviului la care te invităm să participi.
– Mediu de lucru dinamic care te va ajuta să te dezvolți profesional
– Posibilitatea de acces la programe de training de tip ACCA
– Asigurăm un mediu de lucru atractiv, birourile noastre sunt situate într-una din cele mai frumoase zone din București, zona Aviatorilor – Arcul de Triumf, aproape de mijloacele de transport, de zone verzi, de locuri de ieșit în pauzele de la birou.
– Vei avea un program de lucru flexibil și ne dorim să vii cu plăcere la muncă.